HAKKIMDA

Merhaba,

1989 İstanbul doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’ nü “Onur Derecesi” ile bitirdim. Şu anda da İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’ nde Enerji Mühendisliği Yüksek Lisansı yapmaktayım. Geçen Ocak ayına kadar İstanbul menşeli bir Yenilenebilir Enerji firmasında “İş Geliştirme Mühendisi” olarak çalışmaktaydım. Şu anda Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Proje& Kontrol Mühendisliği’ nin yanında Ar- Ge Ekip Üyesi olarak görev alıyorum.

Jeofizik ile alakalı doğru düzgün bir şey yapmadığımı açık ve net ifade etmek isterken,  “Mühendislik, Çevreci ve İnsan Odaklı Yaklaşımlar” tarafı en çok ilgimi çeken şey oldu. Organizasyonlar, Kongreler, Çalıştaylar vs. arasında geçen bir öğrencilik, mezuniyet dönemi içerisinde ulusal organizasyonlarda konuşmacı olarak da yer aldım. Yazmayı, üretmeyi ve yeni şeyler ortaya çıkarmaya bayılıyorum diyebilirim. Bugüne kadar Türkiye’ de ilk defa yapılan bir çok çalışmaya imza atmış bulunmaktayım. Bazı proje ve eğitimlerimin benden habersiz bazı firmalar ve yerel yönetimler tarafından uygulamaya geçirilmesi doğru yolda olduğumun kanıtı ise de, benimde ders aldığım bir durum olmuştur. Detayları burada paylaşıp sizi sıkmak istemem. Linkedin hesabımdan projelerime ulaşabilirsiniz. Ayrıca PERYÖN EGE Şubesi içerisinde “Eğitim Çalışma Grubu” içerisinde yer almaktayım

Eğitmen tarafımı ön plana çıkarmak ve İK Uygulamaları& Proje Geliştirme taraflarında uzmanlaşmak istiyorum ama bölüm mezuniyetim dolayısı ile bana çok olumlu yaklaşılmıyor maalesef. Ama benim, bu konuda kendimi geliştirme çabalarımda son sürat devam ediyor. İK Uygulama ve Geliştirme ve Eğitim Departmanları ile tanışmam Yapı Kredi bünyesinde katıldığım 1,5 yıllık bir eğitim programında nasip oldu. İşleyiş ve yapılan işlerin benim ilgilendiğim alanlarda olması, yaratıcılık, araştırma ve iyileştirme ile şirkete katma değer sağlayabileceğimi, fark ve farkındalık yaratabileceğimi gördüğüm için bu alana yöneldim.

-Ulusal Hakemli Dergilerde yayınlanan 4 adet makalem bulunmaktadır (Ar-Ge, Enerji Politikaları ve Enerji Verimliliği- Yenilenebilir Enerji üzerine). Bu makaleler sizi aldatmasın, akademisyen olmak gibi bir hayalim yok, yazdığım makaleler  akademik hayatın aksine bilgilendirici değil daha çözüm odaklı öneriler içeren yazılardır. Yani piyasanın ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir.

– Problem çözme teknikleri- Minitab (İstatistiksel Proses Yaklaşımı)- 6 Sigma vb. kalite ve problem çözme süreçlerine hakimim. Ayrıca Üretim yapan firmalar için takım olarak problem çözme tekniği olan 8D (8 Disiplin) konusunda da eğitmen seviyesinde bilgiye sahibim. Hazırladığım eğitimde mevcuttur. Ayrıca Kişisel Gelişim üzerine (İletişim Becerileri, Sosyal Medya’ da İletişim, Etkili Sunum Tek. Kişisel Farkındalık vs.)hazırladığım eğitimler mevcut olup, bugüne kadar üniversiteler ve bazı gençlik gruplarına vermiş bulunmaktayım. 

– Ulusal proje yarışmalarında ödüllerim bulunmakta (Teknik ve Sosyal Sorumluluk Projeleri)

Bu blog sayfam hariç, Milliyet Blog sayfasında Enerji ile ilgili konuları paylaştığım bir blog sayfam daha mevcut.

Umuyorum ki bu blog sayfası da okuyanlar ve ilgilenenler için yardımcı olabilecek naçizane bir ortam olur.

Sevgiler!

Saygılar!

Orkun TEKE- Mühendis- Araştırmacı

orkunteke@gmail.com

 

 

Reklamlar

2 Comments

 1. Orkun bey merhaba yukarıda yazmış olduğunuz özgeçmiş tadında kısa hayat hikayenizi okudum ve gerçekten çok etkilendim insan iç geçirmeden edemiyor bu özgeçmişe sahip olsam neler yapardım diye 🙂 hayata bakış açınız ve enerjiniz bana ilham kaynağı oldu bu arada ismim Serdar Aslen İzmirli 42 yaşında genç emekliyim Koç holding bünyesinde Düzey Pazarlama firmasında İdari işler uzmanı olarak bu hayatı meşgul ediyorum.

  Sizinle tanışmak ve ilhamlarınızdan faydalanmak isterim..

  Selam ve dua ile.

  Serdar İlkhan
  05495629052
  05308525042
  serdar.lkhn@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s